You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Stadion Piłkarski, Sosnowiec

Opis projektu

Lokalizacja: Sosnowiec, Polska

Stadion piłkarski ma wymiary w rzucie 152 m x 182 m, a całkowita wysokość liczona od płyty boiska do  konstrukcji dachu wynosi 18 m. Obiekt wchodzi w skład Zagłebiowskiego Parku Sportowego, do którego należą również hala sportowa oraz stadion zimowy.

Wymagania

Stadion piłkarski ma prawie 11,6 tys. zadaszonych miejsc siedzących, a w przyszłości będzie możliwa rozbudowa o dodatkowe 3 tys. Miejsca dla widzów podzielone zostały na kategorie jakościowe wyróżniające się lokalizacją i standardem funkcjonalnym, tak jak np. sektory: VIP, kibiców gospodarzy tzw. ULTRA, standardowe, dla kibiców gości oraz sektor familijny. 
Zostały również przewidziane miejsca na: kioski gastronomiczne, punkty sprzedaży pamiątek, pomieszczenia administracyjne, biura klubu, sale ćwiczeń, muzeum, sale konferencyjne, studia TV oraz restaurację.

Klient

Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

Korzyści dla klienta

  • Terminowe dostawy deskowań i rusztowań,
  • Bliska odległość do biura technicznego i magazynu PERI,
  • Krótki czas wykonywania projektów (bieżące konsultacje),
  • Szybkie wykonywanie projektów zamiennych,
  • Opieka technologa PERI w trakcie trwania budowy.
Bartłomiej Stwora, Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.
Bartłomiej Stwora
Kierownik budowy

Współpracujemy z firmą PERI już od wielu lat, ponieważ cenimy współpracę opartą na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu oraz odpowiedzialności. Ciekawym i trafnym dla nas rozwiązaniem, było zaproponowane przez inżynierów PERI deskowania MAXIMO w miejscach, gdzie projekt wymagał betonów architektonicznych. Dzięki wsparciu i doświadczeniu PERI realizujemy kolejny już stadion piłkarski.

Rozwiązanie PERI

  • Do prostoliniowych ścian w betonach architektonicznych zastosowano deskowanie MAXIMO, które to idealnie nadaje się do tego typu zastosowań, a dodatkowo znacząco obniża koszty realizacji obiektu.
  • Do deskowania pozostałych ścian oraz niektórych słupów zastosowano deskowanie TRIO, które wykorzystywano w nietypowych elementach jak połączenia ścian ze słupami i wykonywaniu słupów o nietypowych gabarytach.
  • Do deskowania mniejszych słupów zastosowano sprawdzone wielokrotnie deskowanie QUATTRO,
  • Optymalnie dobrane systemy deskowań stropowych z rusztowaniami podporowymi (MULTIPROP, ST 100, podporami PEP) oraz rusztowaniem PERI UP Flex przyspieszały pracę oraz obniżały koszty dostaw, jednocześnie usprawniając logistykę na placu budowy.