You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Zapewnienie szczelności budynków i budowli przed wilgocią i wodą gruntową jest jednym z ważniejszych warunków, który muszą spełniać współczesne obiekty.

Technologie i materiały używane do wykonywania izolacji poziomych, pionowych, a także uszczelnienia przerw roboczych i rys wymuszonych muszą zapewniać trwałą i stuprocentową szczelność. W przypadku wykonania nieskutecznych izolacji następuje znaczne pogorszenie warunków użytkowania obiektu, szybkie niszczenie samej jego konstrukcji, a w konsekwencji pojawiają się bardzo wysokie koszty napraw i renowacji.

Innowacyjny system CEMflex VB

Używane powszechnie systemy uszczelnień są najczęściej kombinacją mechanicznej przegrody w postaci taśmy albo blachy z warstwą pełniącą funkcję uszczelniającą z bentonitu lub materiału bitumicznego.

Blacha uszczelniająca CEMflex VB jest produktem wykonanym z blachy ocynkowanej o grubości 0,75 mm o wymiarach 15 x 200 cm, powleczonym obustronnie specjalną, opatentowana powłoką.

CEMflex VB nie wymaga żadnych foli ochronnych i innych szczególnych zabezpieczeń dla ochrony przed zachlapaniem mieszanka betonową czy warunkami atmosferycznymi.

Pełną i trwałą wodoszczelność CEMflex VB gwarantuje blacha stalowa, która stanowi barierę mechaniczną. Dodatkowo, specjalna powłoka inicjuje proces krystalizacji w zetknięciu z zawilgoconym betonem. Kluczowe jest to, że wywołany dzięki opatentowanej powłoce proces krystalizacji jest nieograniczony w czasie i swoim zasięgiem obejmuje całą grubość ściany, zatykając i wypełniając całkowicie wszystkie wolne przestrzenie w betonie. 


Innowacyjny system CEMflex VB został wielokrotnie przebadany i przetestowany przez wszystkie czołowe organizacje techniczne w Europie uzyskując certfikaty Vatenfall, BPA, DiBT, MFPA, Greenbuildingproduct.

CEMflex VB posiada Europejska Aprobatę Techniczna ETA na szczelność do 5 barów.

Stosowanie systemu CEMflex VB  jest bardzo proste i szybkie. Blacha może być przed betonowaniem zamocowana do zbrojenia lub też osadzona bezpośrednio w świeżej mieszance betonowej. Kolejne arkusze blachy łączy się na zakład przy użyciu klamer znajdujących się w zestawie. CEMflex VB nie wymaga, żadnych foli ochronnych i innych szczególnych zabezpieczeń dla ochrony przed zachlapaniem mieszanka betonową czy warunkami atmosferycznymi.

CEMflex VB daje szereg korzyści dla klienta:

  • Całkowita szczelność izolacji potwierdzona aprobatą ETA do ciśnienia 5 barów
  • Nieograniczona w czasie aktywność warstwy inicjującej krystalizację
  • Jeden spójny system do izolacji poziomych i pionowych
  • Oszczędność czasu i robocizny niezbędnych dla montażu izolacji
  • Brak folii ochronnych podlegających utylizacji

Firma PERI Polska jest autoryzowanym dystrybutorem produktów hydro-izolacyjnych niemieckiej firmy BPA będącej producentem blachy uszczelniającej CEMflex VB.

Wszelkich informacji technicznych udzielają nasi Przedstawiciele Techniczno-Handlowi

Napisz do nas

dowiedz się więcej

Wypełnij formularz

Masz pytanie, zadzwoń

tel:  661 200 211

telefon

Nie przegap promocji

Zobacz ofertę w naszym e-shopie

Kup teraz