You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Wszechstronne zastosowanie PERI DUO
 
Uniwersalne deskowanie DUO
 
Uniwersalne deskowanie DUO
 
Lekkie szalunki do ścian, słupów i stropów

Ergonomiczne pod każdym względem


Łatwe użycie, niewielki ciężar i jednakowe elementy konstrukcyjne zapewniają bardzo wysoką wydajność na placu budowy. Ponadto przy wykonywaniu robót praktycznie bez użycia narzędzi zmniejsza się ryzyko obrażeń i obciążenie hałasem.

Ciężar największego elementu DUO (płyty o wymiarach 135 cm x 90 cm) nie przekracza 25 kg – dzięki temu DUO jest faktycznie szalunkiem ręcznym, niewymagającym użycia żurawia. Praca z mniejszymi ciężarami jest mniej uciążliwa, dzięki temu wzrasta skupienie pracowników, a ryzyko wypadków jest niższe. Dodatkowo kompozytowe elementy konstrukcyjne są pozbawione ostrych krawędzi, co minimalizuje ryzyko obrażeń.
 

Łatwa wymiana poszycia

Szybki remont z niewielkim udziałem wkrętów - bez specjalistycznej wiedzy fachowej
Ważna cecha systemu DUO: łatwa wymiana poszycia umożliwia szybki remont deskowania – bez specjalistycznych narzędzi i wiedzy fachowej.

Elementy konstrukcyjne i poszycie DUO są wykonane z kompozytu Polytech o długiej żywotności. Zgodne z przeznaczeniem stosowanie oraz prawidłowa konserwacja elementów DUO pozwala utrzymać je w należytym stanie przez długi czas.

Mniejsze wgłębienia i zadrapania w poszyciu można łatwo naprawić. W razie potrzeby można też po prostu wymienić poszycie. Dodatkowe poszycie jest dostępne w formatach odpowiadających wielkości płyt, a jego montaż przebiega wyjątkowo szybko z użyciem kilku wkrętów.

Regularne czyszczenie poszycia pozwala uzyskać dobry rezultat betonowania i przedłużyć okres użytkowania deskowań – dotyczy to systemu DUO w takim samym stopniu, jak pozostałych systemów deskowań.

Powierzchnia poszycia nie wchodzi w reakcję z betonem, więc wymaga tylko minimalnego czyszczenia. Niemniej jednak zaleca się stosowanie środka antyadhezyjnego PERI Bio Clean i usuwanie pozostałości betonu po każdym rozdeskowaniu. Można je łatwo usunąć za pomocą skrobaka DUO.

Uniwersalne zastosowanie

Wszechstronne użycie do deskowania ścian, słupów oraz stropów za pomocą jednego systemu. Podstawowe elementy systemu DUO to płyty z wymiennym poszyciem oraz łączniki DUO – w całości wykonane z kompozytu Polytech.

Płyty DUO mogą być wykorzystywane zarówno w położeniu pionowym, jak i poziomym. Dzięki temu koszty związane z inwestycją, logistyką oraz szkoleniem pracowników są minimalne.

Szczególnym atutem tego systemu jest jego wszechstronność. Również wszystkie elementy osprzętu, takie jak łączniki i narożniki są skonstruowane z myślą o jak najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki temu liczba różnych elementów konstrukcyjnych jest niewielka, co upraszcza zamawianie materiału.

Analiza pełnego cyklu życia deskowań DUO na placu budowy jeszcze wyraźniej uwidacznia zalety: wysoką efektywność pracy, mniejsze zapotrzebowanie na miejsce do składowania oraz redukcję kosztów transportu.

Zrównoważony rozwój

Zero odpadów produkcyjnych
Podczas produkcji komponentów DUO nie powstają żadne odpady. 100% surowców jest przetwarzanych w procesie produkcji.

Ochrona środowiska
Komponentów PERI DUO można używać wielokrotnie, a samych płyt poszycia nawet do 100 razy. Ponadto w razie potrzeby można je łatwo wymienić na placu budowy. W przypadku uszkodzenia można je łatwo zastąpić nowym poszyciem, a ramę stosować w dalszym ciągu. W porównaniu do konwencjonalnych systemów, które można zastosować średnio pięć razy, pozwala to na redukcję odpadów do minimum. PERI DUO jest więc czymś więcej niż po prostu produktem ekologicznym. Jest koncepcją ekologiczną.

Nadaje się w całości do ponownego przetworzenia
Pod koniec okresu użytkowania producent może rozdrobnić materiał DUO i zastosować go do produkcji nowych płyt. W ten sposób tworzy się zrównoważony obieg zamknięty produkcji.

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie materiałoznawstwa

Zastosowanie polimerów technicznych w deskowaniach i rusztowaniach
PERI od wielu lat prowadzi działalność badawczo-rozwojową w dziedzinie polimerów. Skupia się przy tym na praktycznym zastosowaniu takich materiałów w budownictwie. W następstwie tej działalności powstał Polytech – kompozyt na bazie matrycy polimerowej. Właściwości tego tworzywa są optymalizowane za pomocą domieszek pod kątem określonych wymagań. Działalność badawcza PERI w dziedzinie materiałoznawstwa koncentruje się na polimerach technicznych, które są szczególnie wytrzymałe i odporne na zużycie. Cała aktywność rozwojowa jest przy tym skierowana na konkretne wykorzystanie polimerów w produkcji deskowań i rusztowań. Oprócz prostych kątowników zastawczych używanych na krawędziach stropów oraz innych elementów osprzętu, z nowego materiału powstał system deskowań DUO.

Podstawowe zalety kompozytu Polytech
 
Niewielki ciężar
Nie tylko w porównaniu ze stalą, ale również z drewnem, Polytech jest bardzo lekki. Umożliwia to szybką pracę i rzadsze użycie żurawia.
 
Wysoka odporność na wilgoć
Polimery techniczne nie kurczą się, nie pęcznieją i nie rdzewieją. Dlatego są korzystniejszym rozwiązaniem dla szalunków niż drewno czy stal.
 
Różnorodne możliwości projektowania
Prosty, uniwersalny kształt oferuje nowe możliwości w zakresie wykorzystania elementów konstrukcyjnych i zapewnia im wielofunkcyjność.
Polytech jako materiał zrównoważony
 
Produkcja bez odpadów
Surowiec jest w całości przetwarzany w produkt. W procesie produkcji nie powstają odpady.
 
Optymalny ciężar do transportu
Produkty z kompozytu Polytech są lekkie. Dzięki temu transportowany ładunek waży mniej, co przyczynia się do obniżenia kosztów transportu i zmniejszenia emisji spalin.
 
W 100% podlegający recyklingowi
Wszystkie elementy konstrukcyjne z kompozytu Polytech w 100% podlegają recyklingowi. Zużyty materiał można zgodnie z zasadą zrównoważonego zarządzania zasobami wykorzystać do produkcji nowych wyrobów.

Prospekt PERI DUO

Uniwersalne deskowanie DUO

Ponad 70 stron cennych fachowych informacji w kompaktowej, przejrzystej formie, bazującej na praktycznych rozwiązaniach.