You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Zazwyczaj są to poręczne narzędzia, używane a budowie - na przykład młotek lub klucz. Do montażu i demontażu deskowania używa się również innego osprzętu.

Praktyczne narzędzia do montażu i demontażu deskowań

Oszczędne osiąganie celów przy minimalnym wysiłku

Zazwyczaj są to poręczne narzędzia, używane na budowie - na przykład młotek lub klucz. Do montażu i demontażu deskowania używa się również innego osprzętu. Mimo że wiele prac można wykonać przy pomocy młotka i łapy do wyciągania gwoździ, specjalne narzędzia producentów deskowań gwarantują wyraźne korzyści. Przede wszystkim zapobiegają one uszkodzeniom płyt deskowaniowych i gotowych elementów betonowych - a tym samym oszczędzają koszty. Akcesoria PERI są funkcjonalnym rozwiązaniem.

Oprócz szerokiej gamy systemów deskowań i rusztowań PERI oferuje również akcesoria uzupełniające, które ułatwiają i przyspieszają pracę na placu budowy. Przykładem może być dźwignia do rozdeskowywania, klucz do ściągów i klucz luzujący do ściągów, jako uzupełniające akcesoria do szalunków.

Elementy deskowania ściennego można precyzyjnie dopasować w narożu podczas ustawiania deskowania. Podczas demontażu można łatwiej odspajać deskowanie od betonu, unikając uszkodzeń.

Dźwignia do rozdeskowywania PERI


Za pomocą dźwigni do rozdeskowywania można łatwo zdejmować deskowanie z betonowanej ściany za pomocą rolki.
Zaleta: Ani beton, ani deskowanie nie ulegają uszkodzeniu. Przy użyciu łap do wyciągania gwoździ lub młotów kowalskich - co jest dość powszechne - z reguły istnieje ryzyko uszkodzenia ściany betonowej, a także negatywnego wpływu na deskowanie lub poszycie. Dźwignię do rozdeskowywania należy jedynie włożyć w boczny otwór transportowy w ramie płyty. Gdy pracownik podnosi pręt, deskowanie odspaja się od ściany betonowej. Dzięki dźwigni potrzebna jest tylko minimalna siła. Rolka z tworzywa sztucznego, która podczas tego procesu jest dociskana do ściany, zapobiega uszkodzeniom.

Klucz do ściągów PERI zapobiega obracaniu się ściągu DW 15 podczas montażu i demontażu szalunku.

Klucz do ściągów PERI

Klucz do ściągów PERI zapobiega obracaniu się ściągu DW 15 podczas montażu i demontażu deskowania.

Użycie klucza do ściągów zmniejsza liczbę personelu niezbędnego do operacji zamykania deskowania. Zazwyczaj do realizowania połączeń ściągowych potrzebne są dwie osoby: jedna osoba, która stabilizuje ściągi po przeciwnej stronie i druga, która dokręca nakrętki. Za pomocą klucza do ściągów ta czynność może być wykonywana przez jedną osobę.  

Klucz luzujący do ściągów PERI ułatwia dokręcanie i luzowanie nakrętek.

Klucz luzujący do ściągów

Również klucz luzujący do ściągów znacznie usprawnia pracę na budowie. Używany jest do łatwego dokręcania i luzowania nakrętek całkowicie bez użycia młotka. Pozwala oszczędzić czas szczególnie w przypadku montażu ściągów na wysokości. Brak dodatkowego osprzętu dostępowego podczas obsługi ściągów na wysokości zmniejsza ryzyko wypadków spowodowanych potknięciem.

PERI - kontakty

Znajdż osobę kontaktową

Kontakt do handlowca

Wyślij nam wiadomość