You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Akademia Muzyczna, Katowice

Opis projektu

Lokalizacja: Katowice, Polska

Budowa nowego gmachu Akademii Muzycznej jest podzielona na trzy części: główną z foyer, salę koncertową i część edukacyjną. W budynku znajdzie się nowoczesna i wielofunkcyjna sala widowiskowa o funkcji operowo-taneczno-teatralnej, którą będzie można dopasowywać w zależności od potrzeb.
Całkowita powierzchnia budynku wyniesie 6931,36 m2.

 

Wymagania

 • Sala koncertowa wielofunkcyjną w części A dla 300 osób będzie wykonana jako kapsuła żelbetowa wewnątrz obiektu. Oparta na specjalnych dźwiękochłonnych izolatorach i oddzielona  pustką powietrzną.
 • FOYER w części B to część reprezentacyjna o wysokości 17 m ze ścianami z betonu architektonicznego 
 • Przestrzeń dydaktyczno-edukacyjna w części C będzie miała 3 piętra o wysokości po około 5 m. Nowoczesny wystrój podkreślać będzie otoczenie z betonu architektonicznego ścian i stropów.

Klient

Konsorcjum PBO Śląsk sp. z o.o., WODPOL sp. z o.o.- zakres prac: deskowania ścienne do betonu architektonicznego.

DABIS BUDOWNICTWO - zakres prac: wykonawstwo robót żelbetowych i zbrojarskich 

Korzyści dla klienta

 • Profesjonalne wsparcie techniczne i inżynierskie podczas realizacji wymagającego obiektu
 • Szybkie realizacja zamówień składanych przez klienta zarówno w kwestii projektów technologicznych jak i dostaw na budowę
 • Projekty technologiczne i warsztatowe deskowań ściennych spełniające wymagania Inwestora i Architekta w zakresie odcisków sklejki i korków po ściągach na wszystkich ścianach w betonie architektonicznym
Od lewej: Z-ca Kierownika Kontraktu Tomasz Kempka, Kierownik budowy/Kierownik kontraktu Przemysław Jurecki
firma WODPOL

Realizacja prac związanych z wykonywaniem konstrukcji żelbetowej  z betonów architektonicznych to bardzo złożony proces technologiczny. Integralnym elementem tego procesu jest ścisła współpraca z dostawcą systemu deskowań. Firma PERI posiada  w tym zakresie bogate doświadczenie i wiedzę. Praca od podstaw obejmująca opracowanie  projektu technologicznego  jak również sprawna obsługa logistyczna przyczyniły się do osiągnięcia stawianych wymagań oraz pozwoliły sprawnie wykonać powierzone nam prace. Zespół PERI po raz kolejny  udowodnił, że jest niezawodnym  partnerem na budowach.

Od lewej: Inżynier budowy Sylwester Płowiec, Kierownik robót Marcin Szymula
firma DABIS

Budowa Akademii Muzycznej to zapewne jedna z najbardziej skomplikowanych inwestycji z jaką przyszło się zmierzyć naszej firmie. Przy tak ogromnej ilości ścian w betonie architektonicznym decyzja mogła być tylko jedna – wybieramy PERI. System VARIO spełnił szereg wymagań stawianych nam przez Inwestora. Współpraca techniczno-handlowa, projektowa i co najważniejsze logistyczna przebiegała na najwyższym poziomie. Wybór firmy PERI był strzałem w dziesiątkę.

Rozwiązanie PERI

 • Deskowanie specjalne VARIO do ścian w betonie architektonicznym wraz z pierwomontażem 
 • Deskowanie ramowe TRIO umożliwiające łatwe i sprawne wykonanie ścian w betonie zwykłym
 • Rusztowania zbrojarskie PERI UP Flex - wszechstronny i szybki w montażu system umożliwiający bezpieczny montaż zbrojenia ścian
 • Wieże podporowe PERI UP do wykonania wysokiego podparcia 
 • Dźwigarowe deskowanie stropowe MULTIFLEX
 • Pomosty robocze FB 180 oraz pomosty specjalne VARIOKIT do realizacji wysokich ścian