You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

SKYSAWA, Warszawa

Opis projektu

Lokalizacja: Warszawa, Polska

Kompleks składa się z dwóch budynków A i B.
Budynek A: 9800 m2 GLA, 9 kondydnacji nadziemnych + 3 podziemne (podziemie wspólne z bud. B).
Wieża Budynek B: wysokość 155 m, powierzchnia najmu brutto 24400 m2, 40 kondygnacji nadziemnych + 3 podziemne. Powierzchnia użytkowa sięgnie 65000 m2.

Wymagania

  • mała ilość miejsca
  • wysokie tempo robót
  • nietypowa proporcja powierzchni ścian trzonu do powierzchni stropu

Klient

Wykonawca konstrukcji żelbetowych: TRIOBUD
Generalny Wykonawca: PORR
Inwestor: Polski Holding Nieruchomości S.A.
 

Korzyści dla klienta

  • Czterodniowy cykl budowy kolejnych kondygnacji wieży, dzieki zastosowaniu ACS trzonu z wyprzedzeniem 
  • Łatwy i szybki montaż oraz demontaż dzięki zastosowaniu deskowania stropowego SKYDECK
  • Wysoki BHP oraz szybsze tempo pracy na budowie dzięki osłonom RCS.
  • Dostarczane elementy systemu samoczynnego wspinania ACS w formie z prefabrykowanych, już na zakładzie PERI, jednostek. Dzięki temu budowa była w stanie szybko przejść w cykl już powtarzalny.
TRIOBUD
Elena Krauchuk
Członek Zarządu, TRIOBUD

Budowa kompleksu dwóch budynków Skysawa jest sprawdzianem organizacyjnym pod wieloma aspektami. Ruchliwe centrum, ograniczone miejsce na placu budowy, napięty harmonogram to tylko część wyzwań stawianych przez przedsięwzięcie. Do współpracy przy robotach żelbetowych konieczny był niezawodny partner - firma PERI, pod którą kryją się sprawdzeni i doświadczeni ludzie. Wielotygodniowe, wspólne planowanie pozwoliło wypracować sprawne i bezpieczne rozwiązania deskowań i rusztowań. Szczególnie trudnym wyzwaniem technicznym było wykonanie trzonu dominanty budynku. Skomplikowana geometria ścian została skutecznie opanowana systemami samoczynnego wspinania ACS 100 oraz RCS-CL. Wykonanie trzonu z wyprzedzeniem względem stropów uwolniło fronty robót i przyczyniło się do zachowania planowanego tempa prac. Fachowa i ustawiczna obsługa handlowa, techniczna i logistyczna sprawnie komponuje się z rytmem budowy i kolejnymi adaptacjami rozwiązań deskowań dla zmiennej geometrii obiektu.

Michał Kacperowski - kierownik budowy PORR
Michał Kacperowski
Kierownik Budowy, PORR S.A.

Dzięki wparciu i zaangażowaniu firmy PERI na projekcie SKYSAWA udało nam się sprawnie przejść przez proces technologii wnoszenia wieży budynku B przy bardzo skomplikowanej bryle trzonu. PERI zaproponowało rozwiązania technologiczne, które zapewniły spełnienie warunków brzegowych jakim było osiągnięcie cyklu 4-dniowego z równoczesną optymalizacją kosztów na trzonie przy zastosowaniu kombinacji systemu ACS i RCS.

Duże zaangażowanie PERI i sprostanie wymaganiom generalnego wykonawcy firmy PORR przyczyniło się do wspólnego sukcesu na rynku polskim jakim jest rekordowe tempo wznoszenia kondygnacji przy budowie wieżowca. Ponad wszystko największym atutem firmy PERI jest dla mnie otwarta komunikacja i zgrany zespół projektowy, który zapewnia współpracę na bardzo wysokim poziomie.

Dyrektor Zarządzający Obszarem Inwestycji, Polski Holding Nieruchomości
Piotr Mechecki
Dyrektor Zarządzający Obszarem Inwestycji, Polski Holding Nieruchomości

W procesie projektowania i budowy SKYSAWA dążymy do tego by wybierać nowoczesne, bezpieczne i oszczędne technologie i systemy. Cieszymy się, że kolejne piętra wieży powstają bardzo szybko – w zaledwie 4-dniowych cyklach, tworząc w ten sposób rekord stolicy. Smukły kształt wieży zapewni naszym przyszłym najemcom niezwykły komfort – kameralnego biura z niezwykłym widokiem na centrum Warszawy.

Rozwiązanie PERI

Dopasowane do potrzeb Klienta systemy samoczynnego wspinania na trzonie oraz obwodzie budynku. W celu przyspieszenia montażu tych systemów na budynku wykonano częściowy montaż pomostów w Zakładzie Remontowo-Montażowym PERI. Budowa już kilka godzin od dostaw materiału mogła korzystać z naszych pomostów. Całość dopełnia niezawodne i szybkie deskowanie stropowe SKYDECK.